
Osteopraktika kabinet
Osteopraktikud seisavad silmitsi ülesandega taastada mitte ainult inimese kehaline tervis, vaid ka tema vaimne tasakaal ja sisemise heaolu. Seega ei tegele osteopraktik otseselt meditsiiniliste manipulatsioonidega, vaid püüab mõista patsiendi organismi vajadusi ja leida mehhanismid, kuidas need kõrvaldada. Osteopraktikas toimub keha tervendamine keha enda ressursside abil – just see ongi osteopraktika ja osteopaatia põhimõte.
Osteopaatia või osteopraktikaga tegeleja peab olema hea käetunnetusega ning mõistma hästi patsiendi keha ja olema kursis tema probleemidega. Selles teaduses räägib inimkeha enda eest ja osteopraktiku ülesanne on lihtsalt keha antavaid signaale kuulata. Lisaks peab spetsialist hästi orienteeruma füsioloogias, omama ettekujutust anatoomiast ning mõistma psühholoogilisi ja biomehaanilisi protsesse.
Patsiendi tervise edukaks taastamiseks on tähtis, et osteopraktik ise oleks terve ja selge mõistusega. Kui tal esineb probleeme, saab need tõenäoliselt lahendada juba osteopraktika koolituse käigus.
Osteopraktiku töösuunad
Osteopraktikud lahendavad järgmisi tervisemuresid:
- Närvisüsteem – liikuvuse taastamine, närvipõletikud, valud, traumade tagajärjed, vaimsed probleemid
- Tugiaparaat – lülisamba, luu- ja liigesevalud
- Psühhoemotsionaalsed seisundid – depressioon, unetus, minevikust tulevad psühhotraumad, krooniline väsimus, mitmesugused sõltuvused, kuulmis- ja/või nägemishäired jms
Osteopraktika on ainulaadne kompleksne meetod inimkeha struktuuride mõjutamiseks, mis ühendab endas kõige tulemuslikumad ja ohutumad teraapiatehnikad.
